П'ятий фестиваль педагогічного мистецтва студентів та молодих вчителів початковоі школи:
«Любов, Краса і Знання
як сила, що перетворює людину»
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
про проведення
18 травня, 2023 року
П'ятого відкритого фестивалю
педагогічного мистецтва студентів
та молодих вчителів початкової школи на тему:
«Кохання, Краса і Знання як сила,
перетворююча людина»
Організатори фестивалю:
Міжнародний Центр фестивального руху «Ю'ВЕЛКАМ»,
Культурно-педагогічний центр Біле місто
Співорганізатори:
Південноукраїнський національний педагогічний університет
імені К.Д.Ушинського,
Одеський професійний педагогічний коледж
Білгород-Дністровський професійний педагогічний коледж,
Балтський професійний педагогічний коледж.
Кредо «Педагогіки Культури»:
«Виховання на основах культури
і через усвідомлення Краси -
є шлях розвитку Серця».
П'ятий фестиваль педагогічного мистецтва буде проводитись у дистанційному форматі та матиме значні відмінності. По-перше, він відкритий, і в ньому візьмуть участь не лише студенти, а й молоді вчителі початкової школи. По-друге, підготовчий період матиме три етапи:
1. З вересня по грудень 2022 року включно проводитиметься дистанційний семінарський курс з «Педагогіки Культури» та дистанційні практичні заняття (один раз на тиждень) за освітнім курсом «Людиназнавство» для початкової школи. За підсумками семінарських занять буде затверджено список учасників фестивалю;
2. З січня до березня включно будуть продовжені заняття з учасниками фестивалю. Окрім загальних занять, буде складено графік додаткових індивідуальних занять, на яких будуть обрані теми уроків, теми доповідей та розпочнеться підготовка майстер-класів;
3. Індивідуальна робота з керівниками з підготовки доповідей та майстер-класів з «Педагогіки Культури», освітнього курсу «Людинознавства» та фестивальних уроків для початкових класів.
Час вимагає постійного пошуку нових підходів у вихованні, розвитку та освіти дітей. «Педагогіка Культури» та освітній курс «Людинознавство» розраховані на дітей нової свідомості, і вони мають на меті допомогти новим дітям розкрити потенціал внутрішнього духовного світу. Людина стає людиною, тільки перебуваючи у просторі та полі культури, осягаючи культурну спадщину та долучаючись до неї. «Культура, як джерело світла, – на думку великого художника, вченого, письменника та мандрівника Миколи Реріха, – несе у собі найвищі поняття і, насамперед, духовну любов до людини».
Фестиваль загалом розкриє теоретичні та практичні аспекти педагогічної системи виховання та розвитку дитини на основі культури та усвідомлення краси, які ведуть до облагородження та розкриття серця – основи всього нашого духовного життя.
На загальних зустрічах будуть проведені заняття:
- по теорії завдань освіти та виховання на даному історичному та еволюційному відрізку часу;
- з теорії «Педагогіки Культури» та практики освітнього курсу
«Людинознавство» (+фрагменти уроків);
- про значення Культури в житті, праці та творчості;
- про значення Краси як творчої сили у еволюції людства;
- про спрагу Знання, яка без бажання сили духу прикласти ці знання до дій дня, жодного сенсу в нашому житті немає.
Учасники фестивалю познайомляться з методами та прийомами:
- з розвитку дару мислення (Вчити не думки, а мислити (Сухомлинський, Ільєнков та ін);
- з розвитку письмово-мовленнєвої діяльності;
- з авторською практикою «Вірш – рід пізнання» як методом залучення дітей до поетичної творчості;
- з «п'ятьма вміннями Василя Сухомлинського» - спостерігати, мислити, висловлювати свої думки, читати та писати;
- із системою виховання всієї людини: тіла, душі та духу рукотворчістю, мислення та духотворчістю, на основі «Педагогіки Культури».
На фестивалі будуть розкриті також інші теми, які сприятимуть розширенню свідомості, підвищенню її рівня, гармонізації центрів інтелектуального та духовного розвитку.
Ми запрошуємо до участі у фестивалі педагогічного мистецтва, бо Костянтин Дмитрович Ушинський, ім'я якого носить Південноукраїнський національний педагогічний університет, подарував нам сучасну педагогіку, яка відповідає вимогам нового часу. Великий класик вважає: «Всякая практическая деятельность, стремится удовлетворить высшим моральным и вообще духовным потребностям человека, то есть тем потребностям, которые принадлежат исключительно человеку и составляют отличительные черты его природы, уже есть искусство» (Константин Ушинский. «Человек как предмет воспитания»).
Главное в философии педагогического поиска К. Д. Ушинского – утверждение, что педагогика как явление высшего искусства, имеет целью воспитание и развитие совершенного человека. Это полностью соответствует требованию нового времени.
Заявки направляются на электронный адрес: valerijkucherjvskij@gmail.com.
Справки по телефону: 095 060 39 08 (Кучеровский Валерий Андреевич).
Фестиваль проводится на бесплатной основе.
Про авторів семінару:
Кучеровський Валерій Андрійович –
Президент Культурно-педагогічного Центру Біле Місто, координатор міжнародного творчого об'єднання «Педагогіка культури», педагог авторського навчального курсу «Людиназнавство».
Яворська Ірина Євгенівна –
Методист культурно-педагогічного Центру Біле Місто, співавтор педагогічної концепції міжнародного творчого об'єднання «Педагогіка культури», автор серії уроків, що розвивають і виховують, для початкової школи.
Оргкомітет фестивалю
Образовательный курс
для студентов по
"Педагогике Культуры"
Перейти на сайты: ● КПЦ БЕЛЫЙ ГОРОД